20190401 085000
Dnia 1 kwietnia b r. odbyło się spotkanie szkoleniowe pt. „Dietetyka pediatryczna w praktyce”, w którym uczestniczyli studenci I, II i III roku kierunku dietetyka oraz I roku pielęgniarstwa.

Organizatorami spotkania była Pani dr hab. Katarzyna Antosik prof. UPH oraz lek. med. Bartosz Pałdyna, którego celem było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami dietetyki pediatrycznej, w tym roli karmienia piersią i innych form żywienia niemowląt i dzieci oraz leczenia żywieniowego. Pan lek. med. Bartosz Pałdyna przedstawił postacie kliniczne alergii na białko mleka krowiego oraz omówił przypadki kliniczne wcześniactwa. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęła także firma Nutricia – lider na rynku żywności dla niemowląt i dzieci w Polsce, której asortyment obejmuje zarówno mleka modyfikowane, inne produkty dla dzieci i niemowląt (kaszki, obiadki, zupki, owoce i deserki) jak i żywność dla konsumentów wymagających specjalnych diet. Przedstawiciele firmy zapoznali studentów ze specyfiką firmy, ofertą edukacyjną oraz produktową podkreślając, że receptury wszystkich produktów Nutricia opracowywane są przez ekspertów w dziedzinie żywienia, z uwzględnieniem zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i Komisji Żywieniowej Unii Europejskiej.

Na koniec spotkania odbyła się merytoryczna dyskusja podkreślająca rolę karmienia piersią jako najwłaściwszą formę żywienia niemowlęcia oraz leczenia żywieniowego jako dobrego rozwiązania dla pacjentów niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem, przebywających zarówno w szpitalu i innych placówkach opieki zdrowotnej, jak i w domu. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały edukacyjne oraz mieli okazję degustacji różnych produktów przeznaczonych do żywienia dzieci i niemowląt.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w czasie spotkania szkoleniowego „Dietetyka pediatryczna w praktyce” pozwoli studentom w przyszłości na stawianie prawidłowych zaleceń żywieniowych oraz świadomych wyborów żywieniowych służących ich zdrowiu.